19 Horský hotel (chata) na Mariánskej hore

02

  tel  mapa

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


Horský hotel (chata) na Mariánskej horev roku 1956 už nová generácia levočských turistov vypracovala investičný projekt na výstavbu horského hotela (chaty) pod Mariánskou horou s rozpočtovým nákladom 952 tisíc korún. Mala to byť náhrada za asanované chaty v Levočských vrchoch. Samotná výstavba hotela sa začala v roku 1958, kedy bola vybudovaná prízemná časť objektu a vyrúbaný bol priesek v lese smerom do Röhrgrundu. Ta sa  mal stavať saňový výťah. Pre lokalitu Röhrgrund bol spracovaný zámer výstavby strediska s ubytovacími a športovými zariadeniami, ktorý bol prepojený aj na Mariánsku horu.  Žiaľ 4. augusta 1959 bola zásahom vyšších straníckych orgánov KSČ zastavená ďalšia výstavba bez písomného odôvodnenia. Jediným podstatným dôvodom bola blízkosť kostola na Mariánskej hore a argument, že pre pútnikov sa ubytovacie kapacity na tomto mieste  stavať nebudú. Zastavením tejto výstavby sa na niekoľko rokov zastavila aj turistická činnosť v Levoči. Jej ďalší rozvoj začal po roku 1963 kedy sa začali budovať turistické zariadenia v Levočskej doline v lokalite Kováčova vila.

Informácie:

Autocamp Levoča

Kováčova vila 798/2

Levoča 05401

 

Telefón: +421 903 255 440
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 
Web: http://www.zdruzenieturizmu.sk/