07 Anton Mihalič

02

   tel  mapa

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


Anton Mihalič sa narodil 9. mája 1921 v Levoči. Po získaní pedagogického vzdelania v Spišskej Novej Vsi pôsobil ako učiteľ postupne na meštianskej škole na terajšom Námestí Št. Kluberta, neskôr v levočskom dome pionierov a mládeže ako riaditeľ,  nakoniec na SZŠ. Okrem telesnej a brannej výchovy vyučoval aj výtvarnú výchovu. Počas vyučovania viedol svojich žiakov k láske k prírode, turistike a hlavne k lyžovaniu. Počas svojej pedagogickej činnosti vychoval mnoho študentov ktorí neskôr pokračovali v jeho šľapajach. Po zastavení výstavby chaty pod Mariánskou horou, ktorá bola súčasťou ním spracovaného investičného zámeru výstavby v Röhrgrunde, prestal vyvíjať v tejto oblasti ďalšie aktivity. Potom sme ho často vídali v Levočskej doline v časti  Pod Hrbami a v Slovenskom raji, čo bolo jeho ďalšie obľúbené miesto.  Anton Mihalič zomrel 20. mája 1984. Pochovaný je na levočskom cintoríne.

Informácie:

Autocamp Levoča

Kováčova vila 798/2

Levoča 05401

Telefón: +421 903 255 440
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Web: http://www.zdruzenieturizmu.sk/