08 Ernest Rusnák st.

02

  tel  mapa

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


Ernest Rusnák st. sa narodil 19. 1. 1924.  Pracoval najskôr u svojho otca Jozefa Rusnáka ako zámočník s tým, že potom bude dedičom firmy. Žiaľ   znárodnenie mu prekazilo plány v tejto oblasti. Po vytvorení Spišského kovospracujúceho podniku miestneho hospodárstva, od 1. 7. 1960 premenovaného na Spišský priemyselný podnik v Levoči pracoval ako vedúci úseku kovo. Pre svcoj pôvod nemohol nikdy dosiahnuť vyššiu funkciu. Preto všetok svoj voľný čas venoval  turistike, ale hlavne výstavbe turistických zariadení a zariadení cestovného ruchu. K tejto práci mal veľmi kladný vzťah. Od roku 1940 bol členom KSTL, neskôr zväzu turistiky. Hlavne jeho zásluhou sa postupne realizovali rekreačné stavby v Levočskej doline.  Zomrel 3. apríla 1987. Pochovaný je na cintoríne v Levoči.  

Informácie:

Autocamp Levoča

Kováčova vila 798/2

Levoča 05401

 

Telefón: +421 903 255 440
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 
Web: http://www.zdruzenieturizmu.sk/