11 Štefan Heimschild

02

  tel  mapa

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


Štefan Heimschild sa narodil 17. augusta 1922 ako jeden zo šiestich detí. Lásku k lyžovaniu získal v rodnej Levoči. Naplno sa tomuto športu začal venovať vo Vysokých Tatrách, kde pracoval ako maliar. Najväčšie úspechy dosiahol rokoch 1939 až 1945. V týchto rokoch bol členom reprezentačného družstva Slovenska. V roku 1940 sa stal juniorským majstrom Slovenska v zjazde, o rok neskôr reprezentoval Slovensko na juniorských majstrovstvách v nemeckom Garmisch-Partenkirchene, kde sa v zjazde umiestnil na 7. a v slalome na  16. mieste. V štyridsiatych rokoch trikrát za sebou zvíťazil na levočskej päťdesiatke. Boli to preteky v behu na lyžiach a konali sa v Levočských vrchoch medzi Gehuľou (dnes Krížový vrch) a chatou Pod Javorinou.  Okrem lyžovania sa venoval aj turistike, vodáctvu a leteckému modelárstvu. Zomrel 20. mája 2005. Pochovaný je na levočskom cintoríne.

Informácie:

Autocamp Levoča

Kováčova vila 798/2

Levoča 05401

 

Telefón: +421 903 255 440
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 
Web: http://www.zdruzenieturizmu.sk/